Opel Astra J Euro 6 Android Car Play

3 950 EUR
Valabil din 3/9/2026 2:08:04 PM
Specificații
Marca
Model
Versiunea
j
Categoria
Motorizare
Data fabricatiei
Kilometraj
250.000
Avariata
neavariata
Stare
inmatriculabila
Capacitate cilindrica
1600
Putere maxima
110
Consum
5.7
Cutia de viteze
manuala (6+1)
Emisii CO2
97
Serie sasiu
W0LPD8E67F8066326
Proprietari anteriori
1
Valabilitate ITP
2027
Norma euro
euro 6
Clima
manuala
Numar usi
4/5
Culoare
gri
Stare produs
second hand
Dotari
ABS, Airbag, Bare portbagaj, Comenzi volan, Computer de bord, Controlul tractiunii, Cruise-control, ESP, Filtru de particule, Geamuri electrice, Imobilizator, Inchidere centralizata, Navigatie/GPS, Oglinzi electrice, Oglinzi incalzite, Radio/CD, Servodirectie, Volan reglabil
Descriere
Circul și pot apărea diferențe în estetica mașini și odometru.

ITP valabil feb 2027 iar asigurarea sep 2026 pe care o păstrez.

1.6 cdti 110 cai euro 6 97 g co2 masa 1613kg fara adblue. Are start-stop dar se poate opri din butonul ECO. Are control tracțiune, traiectorie, esp, abs, servo direcție și frana.
Navigatie de 9 inch 8 nuclee ( android 13 nativ, android auto, car play, Bluetooth, wifi, gps, Torque pentru date mașină în timp real și erori )
camera marșarier cu 2 traiectorii ( rotație volan și gyroscop)
senzori roți
ac
geamuri electrice
pilot automat și limita viteza
comenzi volan.
Am și camere de filmat fata și spate cu GPS

Are daylight și becuri led pe faza scurtă. Am omologari osram pe far și certificatul.

S-a schimbat: ulei Liqui Moly 5w30 5l, pompa de apa ( distribuția este pe lanț și în regulă ), plăcuțe spate, transmisie curea și întinzător, senzor MAP, bujii, de 2 ori Supapa presiune ulei, valva epurator.
Nu pierde ulei, nu pierde antigel, conduc turat, nu face presiune nici în antigel nici în ulei. Dpf-ul este activ. Stă destul de dreaptă mașină când faci slalom în ciuda greutății și a suspensiilor ce nu sunt sport.

Recent am făcut și o ciobitură la bara din fata pe mijloc, am lovit o vulpe și a trebuit sa schimb grila.
Are mici probleme estetice, ornament scaun sofer cu o crăpătură, mici zgârieturi, ușa șofer are un zgomot la resort când o deschid deși e așezată la linie.

Este mai grea cu 150kg față de VW Passat si 250kg față de VW Golf Ford Focus cu motorizare similară euro 6 și trage chiar mai bine în trepte inferioare deși are cutie de consum ( viteza mai mare la turație mică 180km h la 3000rpm în a 6, 120km h la 2000rpm). Cu 200 kg mai grea față de Astra j 1.7 cdti euro 5 ce scoate 119g co2.

Propietar, locuiesc în București Popești-Leordeni și am buletinul pe Slobozia Ialomița. O vând cu fiscal. Km sunt in creștere. Consum 5.4l 100km mixt condus de unchemiu în Slobozia, 6-7l 100km condus de mine în București și o data la 1-2 săptămâni în weekend autostrada 139 km h. Consumul acela este masurat la pompă, cel din bord este mai mic.

ID anunț: 1762768433

Raportează
Fă ofertă

Anunțuri recomandate

Contactează vânzătorul
Pentru a reduce riscul mesajelor de tip spam, adresele de email nu sunt permise in mesagerie.
Caractere rămase: 3000
Adaugă fișier
? Fișiere acceptate: jpg, jpeg, png, doc, pdf, txt, xls, docx, xlsx, odt, heic, heif, cu o mărime maximă de 10Mb.